kokony dla noworodka

Kokony i kocyki dla Noworodków

Kokony dla noworodka to coraz częściej jeden z kilku podstawowych elementów w wyprawce, którą przygotowują rodzice przed przyjściem na świat ich maluszka. To „gniazdko” pełni kilka ważnych funkcji w życiu tak małej istotki. Czy dziecko może faktycznie czuć się w nim bezpiecznie? Jak można wykorzystać kokony dla noworodków?

Kokony dla noworodków – funkcje

Kokony dla noworodka to inaczej również otulacze. Te produkty są przeznaczone wyłącznie dla najmłodszych, na co wskazuje m.in. ich rozmiar.

Zapewnienie bezpieczeństwa to jedna z wielu istotnych funkcji pełnionych przez kokon dla noworodka. Delikatnie otula maluszka, jednocześnie tworząc idealne i przytulne miejsce przeznaczone do spania. Małe dziecko potrzebuje dużej ilości snu, więc kokon stanowi świetne miejsce na odpoczynek.

Gniazdko może służyć także jako przenośny leżaczek. Dzięki niemu można w łatwy sposób przetransportować maluszka np. z łóżka rodziców do jego łóżeczka bądź do gondoli przed wyjściem na spacer.

Zgodnie z naturalną fizjologią wśród niemowląt, ulewają one zwykle do blisko 6 miesiąca. W przypadku nadmiernych takich sytuacji, najczęściej zaleca się, aby układać maluszki „na boku”, gdyż jest to dla nich bezpieczniejsza pozycja. Kolejną zatem funkcję pełnioną przez kokon dla noworodka i niemowlaka jest tzw.  „pozycjoner”. Brzegi kokonu umożliwiają ułożenie dziecka w taki właśnie sposób.

Dla rodziców często wyjeżdżających poza dom, idealnym rozwiązaniem będzie zakupienie kokonu, ponieważ pełnią one funkcje niczym łóżeczko turystyczne, a przy tym zajmują znacznie mniej miejsca. Maluszek w takim gniazdku będzie czuć się pewniej, ponieważ będzie odczuwać, iż to jest „to” miejsce, w którym zwykle śpi. Dzięki temu dziecko może lepiej wyciszyć się i odpocząć.

kokon dla noworodka

Jak długo użytkować kokon dla noworodka?

Bezpieczeństwo dziecka jest niezwykle ważne dla każdego rodzica. Pomimo tego, że kokon dla noworodka jest bezpieczny to nie oznacza, że można malucha zostawić w nim bez opieki.

Produkty tego typu różnią się zwykle rozmiarami, materiałami i wzorami. Bez względu na to wszystkie spełniają te same zadania. Tego typu otulacze często stosuje się aż do 6 miesiąca życia chociaż wiadomo, iż każde dziecko rozwija się inaczej. Niektóre szybciej zaczynają się obracać bądź siadać. Chwile malucha spędzane w gniazdku należy zakończyć wtedy, gdy ścianki przestają być już dla niego bezpieczne.

Kocyki bambusowe dla dziecka

W wyprawce bardzo ważne są również kocyki bambusowe dla noworodka. Główną ich zaletą jest to, że są one w pełni przyjazne dla malutkiej istotki, ponieważ są przyjazne dla otaczającego nas środowiska. Włókna bambusa są delikatne w dotyku i jedwabiste. Warto zwrócić uwagę, aby dany produkt był wykonany w 100% z dzianiny bambusowej, biodegradowalnej oraz ekologicznej. To wszystko wskazuje przede wszystkim na bezpieczeństwo dla najmłodszych. Takie kocyki nie podrażniają nawet najbardziej delikatnej skóry. Właściwości kocyków bambusowych przewyższają w pozytywnym znaczeniu właściwości innych tego typu produktów.

kocyki bambusowe dla noworodka

Kokony dla noworodków – wyprawka dla Noworodka

Przygotowując wyprawkę jednymi z kluczowych akcesoriów są: kokony oraz kocyki bambusowe dla noworodka. Można korzystać z nich już w szpitalu. Gwarantują one nie tylko ochronę, ale również wygodę od pierwszych dni życia maluszka. Obecnie na ryku jest tak ogromny wybór, że rodzice nie będą mieć problemu, aby wybrać odpowiedni wzór dla swojej pociechy, kolor, motyw przewodni itd. Niewątpliwe jest, aby zawsze kierować się szczególnie materiałem wykonania oraz sprawdzić, czy dany produkt jest certyfikowany.