oleje i lazury do drewna

Oleje i lazury do drewna

Tarasy drewniane nie tylko pięknie prezentują się, ale również są łatwe do utrzymania w czystości. Kluczowe jest jednak, aby deski znajdujące się na zewnątrz właściwie zabezpieczyć i pielęgnować zgodnie z zaleceniami. Dzięki regularnej konserwacji, taras wykonany z naturalnego drewna może ładnie prezentować się nawet przez wiele lat. Oleje do drewna działają ochronnie na działanie promieni słonecznych, wilgoci i wszelkich innych czynników panujących na zewnątrz.

Oleje tarasowe – jakie wybrać i dlaczego?

W celu ochrony tarasu najlepiej zastosować specjalnie dedykowane oleje tarasowe OSMO bądź KOOPMANS. Warto zwrócić uwagę na to, iż powstają one na bazie naturalnych olejów roślinnych. To sprawia m.in., że drewno może w swobodny sposób oddychać. Oleje tarasowe OSMO poprawiają w znacznym stopniu wygląd desek.

Oleje do tarasów marki OSMO i KOOPMANS są nie bez powodu szczególnie zalecane. Jednym z ich kluczowych zadań jest ożywienie naturalnej barwy drewna i wyrównanie koloru powierzchni tarasu. Spośród ich kolejnych zalet można wskazać na regulowanie procesu pęcznienia oraz kurczenia się drewna. Te produkty przyczyniają się do tego, że drewniana powierzchnia nie pęka, nie łuszczy się, a nawet nie wybrzusza się.

oleje tarasowe

Oleje do drewna – zastosowanie

Oleje do tarasów są niezwykle łatwe w zastosowaniu. Szybko aplikuje się je, dzięki czemu olejowanie może wykonać każdy z nas. Danej powłoki nie trzeba wcześniej gruntować albo szlifować. Ze względu na to, że zaleca się nakładanie cienkich warstw oleju, opakowanie jest bardzo wydajne. Oleje do drewna idealnie nadają się nie tylko do tarasów, ale również wszelkich innych drewnianych powierzchni znajdujących się na zewnątrz.

Olejowanie desek tarasowych

Zgodnie z zaleceniami, olejowaniu trzeba poddać tuż po ułożeniu – niezabezpieczane wcześniej deski tarasowe wykonane z modrzewiowego, egzotycznego bądź naturalnego drewna sosnowego. To w efektywny sposób uchroni materiał przed różnorodnymi czynnikami zewnętrznymi.

W przypadku olejowanych już wcześniej desek tarasowych, częstotliwość tej czynności zależy od kilku czynników. Spośród nich należy wskazać m.in. na: stopień eksploatacji desek podłogowych, ilość zużytego wcześniej oleju. Zapewne jest to, że olejowanie wręcz trzeba wykonać, kiedy taras jest zszarzały i posiada nierównomierny kolor.

Lazura OSMO

Opierająca się na bazie wyłącznie naturalnych olejów roślinnych lazura OSMO stanowi świetną ochronę drewna. Jest ona nie tylko dekoracyjna, ale również w transparentny sposób barwi powłokę drewnianej powierzchni. Zawartość produktu głęboko wnika w drewno, jednocześnie zachowując elastyczność materiału oraz jego zdrowy wygląd.

Lazura OSMO działa hydrofobowo, a co istotne – jest odporna na działanie promieni słonecznych i inne warunki atmosferyczne. Ten nowoczesny i wydajny produkt jest łatwy zarówno w aplikacji, jak i renowacji. W trakcie nakładania lazura nie zasycha od razu i nie rozwarstwia się. Chcąc ją odświeżyć, daną powierzchnię należy tylko oczyścić, a następnie przemalować.

lazura OSMO

Oleje do drewna – podsumowanie

Jeszcze jakiś czas temu, w celu zabezpieczenia drewnianych powierzchni stosowało się ich lakierowanie. Obecnie, olejowanie staje się coraz bardziej popularną czynnością. Dzięki niemu można „powrócić do natury”. To jest tradycyjna metoda impregnacji, dzięki której można zachować naturalny wygląd materiału i tym samym chronić go przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi. Ta prosta czynność nie wymaga posiadania specjalnych umiejętności. Oleje do drewna należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Produkty marki OSMO lub KOOPMANS są przyjazne dla środowiska. Dodatkowo zapewniają one dużą ochronę przed ewentualną biodegradacją w systemie wraz z technicznym impregnatem.