tkaniny dla dzieci

Rodzaje tkanin dla dzieci

Sklep z tkaninami to miejsce, w którym można znaleźć mnóstwo inspiracji oraz ciekawe i jednocześnie oryginalne materiały, spośród których można wskazać przykładowo na tkaniny dla dzieci. Można z nich wykonać nie tylko ubranka, ale również kocyki, pościele, a nawet przyjemne w dotyku zabawki – przytulanki. Materiały dedykowane najmłodszym użytkownikom powinny być przede wszystkim kolorowe i bajkowe, czyli oryginalne. Niezwykle ważne jest, że najważniejszy jest jednak komfort użytkowania. Tkaniny dla dzieci muszą wyróżniać się najwyższą jakością, elastycznością i trwałością.

Dzianina dresowa – charakterystyka

Jedną z najczęściej wybieranych tkanin dla dzieci jest dzianina dresowa. Obecnie ten materiał występuje w atrakcyjnej cenie na rynku. To sprawia, że można za niewielkie pieniądze kupić wysokiej jakości produkt dla swojej pociechy. Tzw. „dresówka” jest popularna niemal przez cały rok – sprawdzi się bowiem o każdej porze.

Dzianina dresowa jest komfortowa w noszeniu, więc gwarantuje ona pełną swobodę ruchów wśród dzieci, które dopiero poznają świat i ciągle są w ruchu. Ten materiał jest miękki, a także przyjemny w dotyku. Jego zewnętrzna strona jest pokryta meszkiem. Z tej dzianiny można uszyć dodatkowo kocyki, które otulą maluszka podczas snu.

Warto zwrócić uwagę na to, że dzianiny dresowe różnią się między sobą składem i grubością. To od gramatury zależy głównie ich wykorzystanie. Grubszy materiał najlepiej przeznaczyć na cieplejszą czapeczkę bądź szalik na zimowe dni. Cieńsza tkanina dresowa idealnie nada się do sukieneczek, bluzek letnich oraz ręczników.

dzianina dresowa

Rodzaje dresówek – czym się RóŻnią?

Dzianina dresowa może składać się z samej bawełny albo mieszaniny bawełny wraz z poliestrem bądź samego poliestru. Bawełna jest jednym z zalecanych materiałów ze względu na nie powodowanie jakichkolwiek uczuleń oraz przepuszczalność powietrza. Dodatkowo jest ona lekka i przyjemnie nosi się ją. Bawełna jest także bezproblemowa podczas obróbki krawieckiej. Dzianina dresowa z poliestru nie gniecie się, a po praniu szybko schnie. W składzie tkaniny może występować elastan, przez który dzianina staje się sprężysta.

Kolejny podział stanowi dzianina dresowa drapana oraz pętelkowa. Pierwsza z nich posiada miły w dotyku meszek. Charakteryzuje się ona elastycznością, miękkością i ogromnym zastosowaniem. Bez obaw ta tkanina może mieć bezpośredni kontakt z delikatną skórą dziecka. Drugi rodzaj posiada charakterystyczne nitki, które układają się w kształt pętelek. Ta tkanina jest elastyczna i też miękka. Dzianina pętelkowa zawiera w swoim składzie znaczny procent bawełny. To sprawia, iż jest ona bezpieczna dla alergików oraz przewiewna. Idealnie ten materiał nada się na różnorodne akcesoria zimowe.

Przykładowe rodzaje tkanin dla dzieci

Obecnie na rynku występują różnorodne tkaniny dla dzieci. Warto porównywać ich zastosowanie oraz najważniejsze zalety. Jednym z rodzajów jest minky. Ten materiał jest nie tylko ciepły, ale również miękki, a co istotne – bezpieczny dla dzieci. Można go zastosować do produkcji kocyków, przytulanek oraz pościeli. Tłoczenia w kształcie kropek pięknie prezentują się.

Inną tkaniną dla dzieci jest polar posiadający lepsze termoizolacyjne właściwości w porównaniu do wełny. Cechuje się on też paroprzepuszczalnością. Można z niego uszyć przykładowo miękkie kocyki bądź delikatne dla skóry maluszka ubranka.

Bez wątpienia, ale bawełna to jeden z najbardziej zalecanych materiałów dla każdego. Ta tkanina posiada wszechstronne oraz praktyczne zastosowanie.

Velvet także wyróżnia się szerokim zastosowaniem w krawiectwie. Można z niego stworzyć otulacze przydatne już od pierwszych chwil życia maluszka, ochraniacze do łóżeczka, narzutki czy też kocyki. Velvet występuje w postaci pikowanej albo gładkiej. Jego właściwości są zbliżone do weluru czy też aksamitu. Tę miękką tkaninę bez obaw można prać w pralce.

tkaniny dla dzieci

Tkaniny dla dzieci – CO WYBRAĆ?

Wybierając ubranka bądź inne przydatne akcesoria dla maluszków, każdy rodzic chce mieć pewność, że wybierze te najbardziej odpowiednie. Nie należy kierować się myślą, że im wyższa cena za produkt, tym jest on lepszy. Okazuje się, iż wybierając tanie tkaniny dla dzieci, także można zapewnić im najwyższą jakość danej rzeczy. Przy wyborze tkaniny dla dzieci warto zwrócić uwagę m.in. na jej gramaturę. Ważnymi cechami są też: odporność na gniecenia, utrzymanie w pielęgnacji, przewiewność, a nawet wytrzymałość. Wybór jest na tyle szeroki, że zapewne każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego maluszka.

Szukasz wysokiej jakości tkanin? Zapraszamy do sklepu: Dress-Code – Tkaniny dla Dzieci