tkaniny naturalne wafel bawełniany

Wafel bawełniany. Co musisz wiedzieć o tej tkaninie?

Powszechnie występuje wiele różnorodnych materiałów. Oczywiste jest, iż różnią się one miedzy sobą pod wieloma względami. Warto zwrócić uwagę na właściwości danego materiału, gramaturę, przędzę itp. Zaleca się, aby wybierać przede wszystkim tkaniny naturalne. Coraz więcej konsumentów sięga po wafel bawełniany. Co warto o nim wiedzieć?

Czym jest wafel bawełniany?

Niewątpliwe jest, że naturalne tkaniny są najbezpieczniejsze. Wafel bawełniany powstaje właśnie ze 100% bawełny. To oznacza, iż posiada on wszelkie korzyści oferowane przez tę tkaninę. Wafel bawełniany nie wywołuje alergii nawet u osoby zmagającej się z wrażliwą skórą i skłonną np. do wszelkich podrażnień. Ponadto, tego typu tkaniny naturalne zapobiegają ewentualnemu przegrzewaniu, jak również odprowadzają wilgoć na zewnątrz.

Bawełniany wafel swoją strukturą może przypominać nawet plaster miodu. Tego typu tkanina naturalna ma zagłębiony wzór, który jest utworzony przez nici biegnące zarówno poziomo, jak i mogą pionowo. W ten sposób powstaje kwadratowy wzór. Z wyglądu wafel bawełniany przypomina skupisko małych i wklęsłych kwadracików.

Bawełniany wafel jest grubszy i nieco bardziej sztywniejszy w przeciwieństwie do takich materiałów, w których dominuje bawełna w składzie, jednakże jest on wciąż miękki w dotyku. Mimo wszystko to nie jest wada. Warto zwrócić uwagę, że tego typu naturalne tkaniny są plastyczne, zatem można je łatwo poddać obróbce szycia. Wyróżnia się on na tle innych gramaturą. Tkanina waflowa jest chłonnym materiałem, który łatwo można poddać obróbce.

wafel bawełniany

Do czego zastosować wafel bawełniany?

Tkaniny naturalne zyskują na nieustannej popularności. Wafel bawełniany to rodzaj tekstyliów, z którego można uszyć produkty dla najmłodszych. Bardzo popularny jest kocyk. Taka tkanina jest idealna również na pościel do łóżeczka, gondoli albo rożki. Bawełniany wafel świetnie sprawdzi się także jako tkanina naturalna do uszycia miękkich dekoracji do pokoiku dziecięcego, a nawet zabawek.

Naturalne tkaniny można zastosować też do szycia domowych tekstyliów. Z tego materiału można uszyć ręczniki i ściereczki, które wchłaniają wilgoć. Kolejnym przykładem są dywaniki łazienkowe albo narzuty do sypialni. W salonie pięknie będą prezentować się zasłonki wykonane z tej naturalnej tkaniny.

Wafel bawełniany nadaje się też na letnie kołdry oraz szlafroki, a nawet cieplutkie kapcie i piżamki na chłodniejsze wieczory. Dodatkowo, można z niego uszyć poduszki. Takie tkaniny naturalne są dedykowane przede wszystkim tym, którzy cenią sobie tzw. niepowtarzalne rozwiązania, a także oryginalne wybory. To też idealna propozycja dla alergików. Posiadany certyfikat Oeko Tex potwierdza bezpieczeństwo materiału. Naturalne tkaniny można zatem wszechstronnie stosować.

tkanina wafel bawełniany

Jak należy dbać o wafel bawełniany?

Tkaniny naturalne ze względu na swoje cenne właściwości nie niszczą się szybko w praniu i są łatwe w utrzymaniu w czystości. Wafel bawełniany bez obaw można często prać. Większa częstotliwość tej czynności nie wpływanie na zmianę koloru albo utratę faktury tkaniny. Należy jednakże pamiętać, że podczas prania wafla bawełnianego może dojść do jego delikatnego skurczenia się, jak również zyskaniu na grubości tej tkaniny bawełnianej. Zgodnie z wymogami trzeba ją prać w 40 stopniach. Warto pamiętać, aby nie wybielać i nie czyścić chemicznie produktów wykonanych z wafla bawełnianego. Tego typu tkaninę naturalną można prasować w maksymalnej temperaturze wynoszącej 100 stopni Celsjusza z użyciem żelazka albo stacji parowej.

Szukasz sprawdzonych tkanin naturalnych? Zapraszamy na stronę naszego sklepu: Plusz Minky

Zostaw komentarz