przenośne konsole w 2022 roku

Jaką konsolę przenośną kupić w 2022?

Generalnie to nie musimy robić dużego przeglądu i czytać wielu stron internetowych, by kupić dobrą konsolę do gier. Mamy na myśli oczywiście urządzenia tylko przenośne, które znacznie ułatwiają nam korzystanie z rozrywek w różnych miejscach, szczególnie w dzisiejszych czasach.

Oczywiście mamy na myśli tylko urządzenia przenośne, które znacznie ułatwiają nam korzystanie z rozrywek w różnych miejscach – takiej jak np. Nintendo Switch czy SteamDeck. Z powodzeniem taką mobilną konsolę możemy zabrać do poczekalni gabinetu lekarskiego, podróż czy po prostu w dowolne miejsce, gdzie będziemy mogli oddać się przyjemnościom.  Jednak jakie urządzenia zasługują na szczególną uwagę?

czy warto kupić nintendo switch w 2022 roku?

Dlaczego warto kupić mobilną konsolę do gier W 2022 roku?

Jeszcze kilka lat temu wykorzystywaliśmy głównie telefony do tego, by korzystać z tego typu rozgrywek. Mobilne granie na konsolach miało od zawsze swoją liczbę zwolenników, którzy wykorzystywali droga do szkoły, czas spędzony w metrze, zabierali je na spacer, by pograć w ulubioną grę. Niestety, w ostatnich latach dość duże koncerny, trochę odpuściły temat mobilnych centrów rozrywki. Wspomnieliśmy o PlayStation Vita, ale wspomnieć musimy, że Sony porzuciło jego produkcję. Na chwilę obecną na szczególną uwagę zasługuje Nintendo Switch Lite, a niewątpliwie ten sprzęt mobilny warto kupić. Możemy spędzać czas naprawdę świetnie i zadbać o wysokiej jakości rozrywkę. Pamiętajmy jednak, może takie urządzenia możemy zakupić zarówno nowe, jak i używane.

Warto rozważyć na pewno dwie opcje i skupić się i na plusach, i na minusach takich rozwiązań.  Pamiętajmy jednak, że nawet najnowszej generacji sprzęt nie bywa całkowicie niezawodne. W przypadku nowoczesnych rozwiązań niekiedy producenci stosują celowe postarzanie produktu. Istotne jest także to, że serwis konsol powinniśmy odwiedzać w miarę regularnie, a nie tylko wtedy, kiedy nasze urządzenie już nie działa poprawnie. Oczywiście, jeżeli dojdzie do jakiejś awarii jeszcze w okresie gwarancyjnym, serwis konsol zapewnieni nam producent urządzenia. Jednak pamiętajmy również o tym, że w razie uszkodzenia naszego sprzętu, istnieje jeszcze serwis konsol pogwarancyjny, ale tutaj musimy wybierać rozsądnie.

Czy warto kupić Nintendo Switch Lite W 2022 roku?

Nintendo Switch Lite stanowi okrojona wersję podstawowego rozwiązania, czyli Nintendo Switch. Urządzenie to jest w nieco mniejszym ekranem i nie ma możliwości tutaj podłączenia konsoli do telewizora. Dzięki temu będziemy zobowiązani do uiszczenia mniejszej kwoty zapłaty podczas jego zakupu. Jeżeli szukamy urządzenia tylko i wyłącznie mobilnego i nie planujemy korzystać z niego stacjonarnie, z pewnością warto przyjrzeć się temu modelowi. To tak naprawdę stosunkowo tani i mocny sprzęt mobilny. Nintendo Switch Lite jest naprawdę zaawansowane i możemy liczyć na świetnie wyglądające gry stworzone przez japońskich projektantów. Musimy jednak liczyć się z tym, że jest to, jak wspomnieliśmy, okrojona wersja Switcha, dlatego też z nie wszystkich tytułów będziemy mogli korzystać. Niewątpliwie jednak konsola ta jest warta uwagi, gdyż jakoś gra tutaj w parze z ceną.

nintendo switch lite 2022

Nie wiesz czy warto kupić konsolę przenośną, np. Nintendo Switch w 2022 roku? Zapraszamy do komentowania 🙂